Sunderland AFC – Stoke City 1:3

Britain Soccer FA CupFutbalisti Stoke City dokázali potvrdiť úlohu mierneho favorita na pôde zachraňujúceho sa Sunderlandu a vďaka skvelému prvému polčasu si odviezli domov všetky tri body po výsledku 3: 1. V tabuľke sa nachádzajú na deviatom mieste sa dvadsaťsedem body, domáci Čierne mačky klesli na devätnástom pozíciu s pätnástimi Fortuna bodmi a sú iba o skóre lepší ako posledný Swansea. O výhre Stoke rozhodol predovšetkým rakúsky útočník Marko Arnautovic.

Hostia vstúpili do zápasu veľmi aktívne a v úvodnej štvrťhodine sa dostali do vedenia. Najprv sa prebojoval k dvom hlavičkovým pokusom tridsaťpäťročný útočník Peter Crouch, však ani raz bránku netrafil. Naopak, v 15. minúte už otvoril skóre Arnautović, ktorý po pase z Fortuna pravej strany od Shaqiriho na prvýkrát nepropálil brankára Mannoneho, avšak balón sa k nemu následne odrazil a dvadsaťsedemročný útočník sa pri dorážke nemýlil.

Rovnaký hráč zvýšil náskok Stoke o sedem minút neskôr. Tentokrát využil nádherné prízemný kombinácie na jeden dotyk a po finálny prihrávke Croucha chladnokrvne zblízka prepálil bezmocného Mannoneho. S domácim výberom mohlo byť ešte horšie v 33. minúte, keď zo strednej vzdialenosti vypálil Shaqiri. Jeho ranu zo zhruba Fortuna dvadsiatich piatich metrov tečoval jednoruč Mannoni a lopta nakoniec lízl pravú tyč, potom sa odrazil do zázemia.

Stoke pridalo tretí gól z následnej akcie. Rohový kop z pravého krídla ešte defenzíva Sunderlandu odvrátila, potom ale po pása Adama predskočil Crouch Mannoneho a hlavou zamieril do siete. Crouch vsietil svoju päťdesiatu trefu v drese Stoke a navyše pridal svoj 99. gól v Premier League, je tak jediný zásah od Fortuna okrúhleho jubilea. Čierne mačky sa nevzdali a v záverečných desiatich minútach prvého polčasu pridali.

Najprv v 39. minúte mohol znížiť Rodwell, lenže jeho prvú ranu vyrazil gólman Grant a potom rovnaký hráč dorážal v páde tesne vedľa. Za ďalšiu minútu pokoril Granta aktívny Jermain Defoe. Love poslal dlhý pas za obranu z vlastnej polovice, Defoe si posunul loptu stehnom smerom dopredu a vzápätí Fortuna zakončil svoje sólo prízemný strelou k ľavej žrdi, od ktorej sa balón odrazil do siete. Hostia vstúpili aktívne aj do druhého polčasu a boli blízko zníženie na rozdiel jedinej trefy.

Vo 47. minúte pálil z pravej strany Borini, Grant dokázal jeho bombu vyraziť do strany. O dve minúty neskôr strieľal z priameho voľného kopu z dvadsiatich dvoch metrov hosťujúci Adam a bližšiu tyč netrafil vskutku len o decimetre. Po necelej hodine hry mohol skompletizovať hetrik Arnautović, avšak v páde mieril zhruba o Fortuna meter vedľa zadnej tyče. Posledná veľkú možnosť spálil v 61. minúte Rodwell, ktorý sám pred Grantom netrafil šajtlí priestor troch tyčí, v zostávajúcom priebehu si hostia dvojgólový náskok skúsene ustrážili.